Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Piszecie co chcecie.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim czasie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś chronić mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Nabyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie zweryfikować czy kocioł działa należycie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Witam, rozwiązanie twojego problemu odnajdziesz na tej stronie: https://osiedle-kamionka.pl/2022/06/13/modele-anatomiczne-kiedy-warto-je-nabywac-lub-mozna-spotkac-obnizki . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć rozmaitego typu czujniki. Najczęściej montowane są te, które sygnalizują włamanie do budynku. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 30 lip 2022, 14:27 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 2 razy.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy jest sposób, aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Witaj. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają ogrom możliwości. Natomiast kłopotem może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jeżeli montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dać taką czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej domenie został zamieszczony schemat montażu systemu monitoringu domu, który posiada tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

Wróć do „Wasze tamty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości